Біржові торгові системи

Ринковий шум

Ринковий шум (market noise) - це непередбачувані короткочасні коливання ціни, що існують на будь-якому ринку. На ринку з низьким рівнем шуму використовують трендові техніки торгівлі, намагаючись відфільтрувати шум. На ринках з високим шумом найкраще діють протитрендові методи. Шум зазвичай вище на менших інтервалах часу, тому початківці та помірковані трейдери віддають перевагу інтервалам від годин до кількох діб. Шум ринку на вищому часовому періоді (наприклад, добовому) складається з трендового руху всіх нижчих періодів (годинних, хвилинних), які на вищому періоді виглядають хаотичними.

Ринковий шум виникає через короткочасні дії окремих трейдерів чи груп. Це може бути раптова необхідність терміново продати чи придбати значний об’єм товару, достатній для раптової зміни цін. Або цілеспрямована спроба трейдерів маніпулювати цінами. На не надто популярних ринках з невеликим середнім об’єм торгівлі маніпуляції зустрічаються частіше, бо для їх проведення потрібні помітно менші кошти. З тієї ж причини швідкі періоди такі зашумлені, адже трохи зрушити ціну на короткий час значно легше.

Щоб прийняти рішення про техніку торгівлі, необхідно порівняти поточну волатильність (мінливість, volatility) ринку з середнім шумом. Оскільки ринок частіше знаходиться у безтрендовому стані, то за рівень шуму можна прийняти середню волатильність за достатньо великий проміжок часу. Або за ті 70-90% часу, коли вона найменша. Якщо волатильність помітно більше шуму - торгуємо за сигналами будь-якої трендової системи. Якщо менше - поступово виходимо з трендової торгівлі та заходимо проти тренду (для екстремалів), або їдемо відпочивати на курорт, очікуючи кращих часів (для поміркованих).

Для прихильників готових формул існує кілька математичних методів обчислення цінового шуму та волатильності - середній істинний діапазон (average true range, ATR), щільність ціни (price density), коефіцієнт ефективності (efficiency ratio) та фрактальна розмірність (fractal dimention). Їх формули ви легко знайдете, можливо знайдете і спосіб використання. Наприклад, для створення адаптивних систем торгівлі, що автоматично підлаштовуються під особливості ринку в поточний момент.Далі - Маркетмейкери
Основи біржової торгівлі

- Інвестор? Трейдер? Гравець?
- Як працює технічний аналіз?
- Психологія трейдера
- Маржинальна торгівля
- Ринковий шум
- Маркетмейкери
- Тестування та оптимізація торгових систем

Джон Мерфі
Технічний аналіз фінансових ринків

John J. Murphy
Technical Analysis of the Financial Markets

Найпопулярніший класичний довідник та підручник серед технічних аналітиків.

Книги про біржу