Біржові торгові системи

Інвестор? Трейдер? Гравець?

Відповідь на це питання визначає вашу мету та засоби її досягнення на біржі.

Інвестор - зазвичай людина за 60, що має від мільйона доларів вільних коштів та займається пасивним довгостроковим вкладенням фінансових ресурсів у акції та інші активи з метою збереження накопичень та отримання помірних, майже гарантованих прибутків. Середня прибутковість інвестицій - всього кілька відсотків річних. Саме тому без значного капіталу в інвестори йти не варто, бо прибутків не вистачить навіть на найнеобхідніше. Але можна поступово на протязі життя купувати акції, щоб за кількадесят років дозволити собі не перейматися майбутнім. Саме так чинить кожен другий мешканець розвиненого Заходу. Бажаючим стати інвесторами раджу книгу «Розумний інвестор» Бенджаміна Ґрехема, а ми цей напрям діяльності обговорювати не будемо.

Трейдер, або спекулянт - людина за 40, зазвичай власник бізнесу, топ-менеджер або кваліфікований спеціаліст науково-технічного напрямку, що має надлишок коштів, залізну витримку та наміри заробити активною торгівлею на біржі. Трейдери найчастіше користуються послугами брокерів для купівлі активів та використовують маржинальну торгівлю з помірним плечем. Оскільки прибутковість активної біржової торгівлі - кількадесят відсотків річних, то оптимальний розмір коштів для трейдера - від ста тисяч доларів. Та завдяки використанню маржинальної торгівлі почати можна з кількох тисяч, а на окремих ринках навіть без обмежень за мінімальною сумою та без плеча. Щоправда на життя з таким «капіталом» не заробиш, але для навчання та додаткового прибутку - досить. Знання для торгівлі трейдер отримує з товстезних книжок та щоденного аналізу ринку, поступово розроблюючи свою унікальну торгову систему та відшліфовуючи її до стану прибутковості.

Гравець - азартна людина, що має зайву (чи й не зайву) сотню доларів, та йде на біржу заради отримання дози адреналіну, чи з метою швидко «виграти в рулетку» купу грошей. Щоправда до біржі рідко доходить, частіше потрапляючи до гральних контор, вони ж ділінгові центри, вони ж «кухні». Власне всі послуги, що рекламуються на просторах інтернету, пропонуючи заробити швидкі гроші на біржі, саме на гравців і розраховані. Гравці зазвичай використовують маржинальну торгівлю з захмарним плечем від 1:100, керуючись пророцтвами легендарних гуру та дипломованих експертів, порадами випадкових перехожих, відеокурсів «для чайників» та власної лівої шкарпетки. У гравця відсутній самоконтроль, він радісно прямує за натовпом до прірви та швидко втрачає кошти, годуючи численні «кухні» та отримуючи жаданий адреналін. Про принципи роботи гральних контор раджу почитати «Спогади біржового спекулянта» Едвіна Лефевра. Гравець - найпоширеніший персонаж біржової п’єси. Його вихід на сцену нетривалий, та він повертається ще і ще щоразу, як має у кишені чергові сто доларів.

Нарешті остання група учасників. Це власники банків, інвестиційних фондів, брокери, фінансові аналітики, розробники торгових систем, викладачі семінарів та автори книг. Всі вони - фахівці. Вони продають свої знання та вміння. Це не надто романтично, зате практично.

Подумайте та вирішіть, яку роль ви хочете гарти, та суворо її дотримуйтесь. Тоді матимете ясну мету та бажаний результат.Далі - Як працює технічний аналіз?
Основи біржової торгівлі

- Інвестор? Трейдер? Гравець?
- Як працює технічний аналіз?
- Психологія трейдера
- Маржинальна торгівля
- Ринковий шум
- Маркетмейкери
- Тестування та оптимізація торгових систем

Бенджамін Ґрехем
Розумний інвестор

Benjamin Graham, Jason Zweig, Warren E. Buffett
The Intelligent Investor: The Definitive Book on Value Investing

За твердженням Воррена Баффетта - «краща книга, що досі написана про інвестування».

Книги про біржу